Bu uygulama, arka planda çalışıp cihazınızın performansını düşüren uygulamaları sonlandırıyor. Telefonunuz bekleme durumundayken arka planda çalışan uygulamaları sonlandırarak şarj sürenizin artmasına bir nebze olsun katkıda bulunuyor.

Advanced Task Killer yani kısa adıyla ATK, arka planda çalışıp sisteminize yük olan uygulamaları sonlandırarak gereksiz uygulamaların çalışmasını engeller.

Uygulamayı kurup çalıştırdığınızda, o anda cihazınızın arka planında çalışan uygulamalar listelenir. Bu ekranda dilerseniz tek tuşla çalışan tüm uygulamaları kapatabilirsiniz. Tümünü kapatmak istemezseniz uygulama yanlarında yer alan kutucukları işaretleyerek sadece bazılarının kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Dilerseniz kapatma işlemini otomatik olarak uygulamanın yapmasını da sağlayabilirsiniz. Ama bu pek önerilmiyor. Çalışmasını istemediğiniz uygulamarı listeden seçerek silmeniz daha sağlıklı.

Performans ve pil ömrü açısından kullanılması gereken bu başarılı uygulama, Widget olarak da kullanılabiliyor.

Eğer telefonumu kilitlediğimde ve ekranı kapattığımda uygulamalar otomatik olarak kapansın istiyorsanız şu işlemleri yapmanız yeterli.

—>Settings

 

—>Settings /Auto Kill Level—> Crazy

 

—>Settings / Auto Kill Frequency —> When screen off

 

Artık otomatik olarak uygulamaları sonlandırmak için ayarlarınız hazır…

Kolay gelsin…

 

Bir Yorum “Advanced Task Killer”

  1. Alican says:

    teşekkürler Hasan, pek çok uygulama yükledikten sonra bu uygulamayı da kullanmak gerekli 🙂

Yorum Yaz