İnternette çoğu zaman araştırma yaparken çeşitli forumlara, sitelere girme ihtiyacı hissediyoruz. Onlar da genellikle içeriklerini görebilmemiz için kayıt olmamızı istiyor bizden. Bu durumlarda kendi e-posta adresimizi kullanmayı seçmezsek geçici bir e-posta adresi kullanabilmemiz mümkün mü?

Elbette ki mümkün. Çünkü bu gerçekten de önemli bir konu.  Bir şekilde üye oluyoruz bir siteye ve sonra  sürekli bize  e-postalar geliyor ummadığımız kadar ilgisiz şekilde. İşin yoksa filtrelemekle, silmekle uğraş dur artık.   Buna gerek yok. Kısa süreli kullanım için e-posta servisi veren yerler var. Bunlardan biri de http://10minutemail.com/ . Bize 10 dakikalık bir e-posta adresi veriyor. 10 dakika kullanıyoruz ve daha sonra kullanım dışı oluyor.

Örneğin bir foruma girdik. Linki görmek için mutlaka üye olmak gerekiyor. Bilgiye hemen ve şahsi e-posta adresimizi kullanmadan ulaşabilmek için  http://10minutemail.com/ a girip karşımıza gelen e-postayı kullanıyoruz. Herhangi bir aktivasyon maili için de sayfanın alt kısmındaki iletiler kısmından size gelen maili okuyabilirsiniz. Eğer 10 dakika size yeterli gelmeyecekse geçici e-posta adresinizin altında bulunan  “Daha çok zaman lazım! Bana 10 dakika daha ver!” ‘e tıklayarak mailinizin süresini arttırabilirsiniz.

Haydi kolay gelsin…

Yorum Yaz